"End of Me" - Wideo

Parę dni temu Apocalyptica umieściła na Youtube wideo do nowego utworu "End of Me".

Obraz jest utrzymany w jednolitych kolorach, jedyne żywsze akcenty do wiolonczele, a czasem twarz któregoś z muzyków. No i Gavin Rossdale, który jest po prostu statyczny, stoi pod ścianą patrzy w sufit i śpiewa. To wideo nie przypomina "I'm not Jesus", które utrzymane było w podobnej kolorystyce, ale bardziej dynamiczne, ani "Nothing else matters", które z kolei było bardziej wyraziste. Z drugiej strony, sam obraz oddaje raczej taką przygnębiającą atmosferę, beznadzieję faceta przytłoczonego przez kobietę.

Przy okazji, można już zamawiać album "7th symphony" w pre-orderze. W różnych paczkach z dodatkowymi gadżetami.

Finalna Opera 10.60

Programistom opery udało się dotrzymać obietnicy i udostępnili stabilną wersję Opery 10.60 równocześnie na Linuksa, Windowsa i Mac OS. Po trzech wersjach RC wydawanych dzień po dniu od poniedziałku, dzisiaj została udostępniona wersja stabilna, a raczej uznana za taką wczorajsza RC3. Jest to równocześnie pierwsza stabilna wersja Opery z nowym silnikiem JavaScriptowym na systemy operacyjne Linux i FreeBSD.

Czytaj więcej…

NetBeans 6.9

Wczoraj Oracle wypuścił nową wersję swojego IDE - NetBeans w wersji 6.9. Ze zmian w obsłudze PHP w porównaniu do 6.8:

  • Wsparcie dla Zend Framework,
  • Notacje "Nadpisuje/Implementuje" i "Jest nadpisana/zaimplementowana" ("Overrides/Implements" i "Is Overriden/Is Implemented")
  • Więcej opcji formatowania

W porównaniu do 6.9 RC zdecydowanie poprawiono stabilność środowiska.

Z ciekawostek: według zamkniętej sondażu na stronach społecznościowych netbeansa, 32% respondentów zamierzało wykorzystać NetBeans 6.9 do tworzenia aplikacji w PHP.

Gulasz to, czy solianka?

Postanowiłem wczoraj ugotować sobie gulasz. Zabierałem się do tego już od jakiegoś czasu, ale brakowało jakichś chęci do zrealizowania zamiarów. Uzbroiwszy się w niezbędną acz mglistą wiedzę dotyczącą składników wyruszyłem do sklepu uzupełnić potrzebne składniki. Ponieważ mięso, pomidory i przyprawy posiadałem, jedyne co musiałem uzupełnić to papryka, ogórki konserwowe i pieczarki.

Czytaj więcej…

symfony 1.4.5

Sensio Labs wydało nową wersję frameworka symfony. Wersja 1.4.5 zawiera dość istotną poprawkę bezpieczeństwa, gdyż zmienia wygenerowany walidator dla pola z kluczem głównym obiektu formularza. Walidator generowany do tej pory pozwalał na ręczną podmianę wartości id, a tym samym aktualizację rekordu innego, niż ten, do którego użytkownik uzyskał dostęp.

Czytaj więcej…