Sortowanie pobieranych elementów z dql według zadanego zbioru

Czasem zdarza się, że chcielibyśmy pobrać z bazy danych elementy z określonego zbioru, a także je posortować według kolejności, w jakiej w tym zbiorze się znajdują. Samo zadanie skomplikowane nie jest, aczkolwiek nie jest również takie proste. Poniżej zaprezentuję podejście do problemu, oraz pułapki, które mogą nas spotkać podczas rozwiązywania tego problemu.

Czytaj więcej…

fzTagPlugin 1.1.0

Po długim oczekiwaniu znalazłem chwilkę, by wprowadzić część zmian do fzTagPlugin.

Główne zmiany, które dotknęły plugin to:

  • moduł administracyjny
  • dołączanie widgetu autocomplete tylko w momencie gdy:
    • aplikacja posiada moduł fzTagAutocomplete (a tym samym ścieżkę)
    • formularz posiada pole 'tags_list'.

Poza tym, plik css dla fcbkcomplete został zaktualizowany, by zawierać ostatnie zmiany wprowadzone przez emposhę oraz moje modyfikacje. Zaktualizowany został plik README, oraz polskie tłumaczenie.

Plugin można znaleźć i pobrać na stronach symfony oraz github.

Opera Dragonfly - "przeglądaj element"

Parę dni temu, jak zwykle w trakcie pracy, zacząłem używać opcji Opery Dragonfly, której nigdy przedtem nie zauważyłem - "Przeglądaj element".

Niestety nie wiem, kiedy ta opcja się pojawiła. Ale osobom, które obstają przy używaniu ciężkiego FireFoksa z uwagi na opcję "Zbadaj element" wypadł kolejny argument z ręki. Teraz w Operze również da się kliknąć na element a następnie szybko wyświetlić jego zawartość w dostępnym narzędziu developerskim.

fzBlameable

Podczas pierwszego kontaktu z symfony i doctrine, nie zdawałem sobie sprawy z ułatwień oferowanych przez behavioury. Sluggable był z początku swego rodzaju magią, a ja lubię wiedzieć, jakie kółka zębate wprawiają machinę w ruch. Kwiestię właściciela, który stworzył dany obiekt, rozwiązywałem tam, gdzie obiekt był tworzony, w każdej akcji osobno.

Czytaj więcej…