Opera 10.63

Zespół Opera Desktop przygotował kolejną wersję Opery, 10.63. Wersja ta wprowadza parę poprawek bezpieczeństwa, dlatego też aktualizacja jest polecana. Oprócz tego, wprowadzono parę mniejszych ulepszeń i poprawek.

Czytaj więcej…

I'm the Freeman!

Lubię gry z ciekawą fabułą. Prawdę mówiąc, na fabułę zwracam uwagę bardziej, niż na grafikę, ale jeśli gra ma również świetną grafikę, to jest to tym bardziej na plus. Z tego powodu tak bardzo lubię serię Half-Life, nawet pomimo faktu "małomówności" bohatera. W sieci pojawił się ciekawie wykonany teaser krótkiego filmu fanowskiego w całości tworzonego za pomocą CGI.

Czytaj więcej…

AJAX i document.write... nie stali w jednym domku

Jak się okazuje, AJAX i wywołanie w JavaScript document.write nie współgrają ze sobą. Przekonałem się o tym tworząc formularz kontaktowy, który powinien być obsługiwany również przez AJAX przy pomocy jQuery. Niestety, po dodaniu do formularza reCaptchy, wywołanie AJAXowe przestało działać poprawnie. Po wysłaniu formularza i wczytaniu go ponownie po walidacji, strona została wyczyszczona, jakby odgórnie przekierowana na stronę about:blank.

W Chrome pokazała się chociaż reCaptcha. Trochę mi zeszło dochodzenie powodu takiego zachowania. Ostatnim krokiem, przed zmianą captchy, było wyświetlenie formularza ze zwykłym document.write('komunikat');. I w tym momencie wyszło szydło z worka, standardowo reCaptcha jest rzeczywiście serwowana przez document.write(). Na szczęście reCaptcha posiada jeszcze API AJAX'owe które zadziałało z wczytywaniem zawartości poprzez AJAX bezbłędnie.

Apocalyptica - 7th Symphony

Choć od jakiegoś czasu zasłuchuję się w muzyce Czeskiej, Słowackiej, a także z krajów byłej Jugosławi, to na nowy album Apocalyptiki - 7th Symphony, czekałem od momentu ogłoszenia nad nią prac przez zespół. Jest we mnie jakiś pociąg do muzyki smyczkowej, szczególnie tej ostrzejszej - Apocalyptica to mój ulubiony zespół, a i nie gardzę wszelkimi innymi smyczkowymi muzykami. Tak więc jeszcze prze premierą zamówiłem sobie wydanie specjalne, licząc, ze tym razem Empik nie zamiecie mojego zamówienia pod dywan, jak to miało miejsce przy Worlds Collide.

Czytaj więcej…