terminal ze szczyptą git'a

Kto dłużej popracował na Linuksie, wie, jak przydatny czasem potrafi bywać terminal. Dla mnie, jako programisty, równie przydatnym narzędziem jest git, z którego korzystam właśnie przez terminal.

Jedyny problem z takim połączeniem jest to, że czasem trudno zorientować się od razu, w jakiej gałęzi kodu pracujemy, oczywiście, jeśli korzystamy z gałęzi intensywnie. Ale jest na to sposób. Wystarczy lekko zmodyfikować plik .bashrc dodając linijkę:

export PS1='\u@\h: \w$(__git_ps1 "(%s)")$ '

Jedyny problem z takim rozwiązaniem jest taki, że modyfikuje tytuł okna xterminala. Aby zaradzić temu, trzeba dodać jeszcze takie linijki:

case "$TERM" in
xterm*|rxvt*)
    PS1="\[\e]0;${debian_chroot:+($debian_chroot)}\u@\h: \w\a\]$PS1"

Coś się kończy, coś się zaczyna. Wiedźmin

Wczoraj skończyłem w końcu czytać sagę Wiedźmińską. Mogę powiedzieć, ze znam wszystkie utwory osadzone w universum Sapkowskiego, oprócz polskiej superprodukcji kinowo-telewizyjnej i drugiej części gry. I o ile superprodukcji ruszać nie będę, o tyle drugą grę kiedyś złapię... jak zaktualizuję sprzęt komputerowy (Sama gra do tej pory będzie już dawno po wersji 2.0).

Czytaj więcej…

Symfony2 w fazie beta

Długo oczekiwana wersja symfony2 ze stabilnym api w końcu została wydana. Oczekiwanie było długie, i dość wyczerpujące. Z tego, co pamiętam, pierwsze plany mówiły o wersji stabilnej w okolicy października, listopada zeszłego roku. A ostatnio opóźnienie wynikło z nowego frameworka formularzy.

Czytaj więcej…

camelize w pythonie

Co chwilę odkrywam ciekawe konstrukcje, które można zastosować w pythonie, ciągle się uczę i na chwilę obecną Python bawi mnie bardziej, niż PHP. Ma swoje plusy i minusy, tak samo jak PHP, ale jest na tyle ciekawy, że warto się nad tym językiem pochylić.

Czytaj więcej…

Wiedźmin

Ostatnimi czasy miałem okazję zagrać w Wiedźmina. Fakt, że musiałem przełączać się z Linuksa ma Windowsa, ale dla tej gry było warto. I to nie tylko dlatego, by się rozluźnić po dniu pracy, a głownie dla historii, fabuły, przedstawionej w grze.

Czytaj więcej…